Nasza historia

O NAS

Historia
dworku Bogumiłów

Osobą, której dworek zawdzięcza swój obecny kształt był wcześniejszy właściciel, Georg Heinrich Boeck. W drugiej połowie lat dwudziestych Georg, zapalony myśliwy, podczas wyprawy na polowanie odkrył „Jagdhaus Eichhorst” – czyli „Dworek myśliwski Wiewiórka” w Reichenau, tj. w Bogumiłowie.

Po roku 1933 Georg przekazuje prowadzenie firmy w Berlinie synowi i zajmuje się przebudową Eichhorst. Właściciel skupuje wszystkie pola, łąki, lasy i stawy w okolicach Reichenau.

 

W roku 1945 posiadłość obejmuje ok. 125 ha. Georg Boeck zmuszony jest do opuszczenia posiadłości w 1945 roku lub na początku 1946 (brak dokładnych danych) po zakończeniu II Wojny Światowej. W tym czasie dworek został przejęty przez Armię Radziecką i przemianowany na szpital wojskowy. W późniejszych latach na jego terenie powstał PGR, co miało katastrofalne skutki.

Zabudowania oraz okoliczny park zostały kompletnie zdewastowane.

Obecny właściciel, Marek Czajkowski również jest myśliwym. Łowczy pobliskiego koła łowieckiego, odkrył dworek podczas wyjazdów na polowania. Urzekło go piękno tego miejsca i w 1997 wraz z żoną kupił dworek w Bogumiłowie. Gruntowny remont zniszczonych zabudowań i zagospodarowanie otaczających je terenów zajęło sporo czasu. Kolejno oddawano do dyspozycji gości kolejne pomieszczenia.

 

Ostatnie dwie dekady..

W 2000 roku odbył się pierwszy bal sylwestrowy. Kilka lat później właściciele zdecydowali się na rozbudowę ośrodka i wybudowanie sali balowej mogącej pomieścić 150 gości.

Zamiłowanie Marka Czajkowskiego do myślistwa zaowocowało corocznymi karnawałowymi balami myśliwskimi. Podobnie jak Georg Boeck obecni właściciele są w posiadaniu wielu hektarów ziemi w okolicach dworku. W pomieszczeniach gospodarczych, gdzie kiedyś trzymano zwierzęta obecnie znajdują się konie, które również pozostają do dyspozycji gości.

Dworek przez cały czas jest modernizowany i unowocześniany dla większego komfortu odwiedzających go gości.

 

 

Galeria zdjęć

Gdzie jesteśmy?

Gospodarstwo Agroturystyczne Hotel & Restauracja A. M. Czajkowscy "Dworek Bogumiłów"

Bogumiłów 41
68-200 Żary
stadnina_bogumilow@op.pl

Restauracja / noclegi:
(068) 362-19-79

Wesela i imprezy okolicznościowe / noclegi:
+48 603-878-480