Stadnina koni

STADNINA

Jazda konna
na terenie dworku

Do Państwa dyspozycji oddajemy kilkanaście koni różnych ras. Na miejscu do dyspozycji instruktor konny: nauka jazdy od podstaw oraz jazda w terenie dla zaawansowanych (parkur z przeszkodami). Możliwe przejażdżki  rekreacyjne, a także przejażdżki z kucykiem dla dzieci. Wszelkie informacje pod nr telefonu 68  362 19 79.

Po kilku lekcjach z naszym instruktorem proponujemy wycieczki konne po przepięknych terenach Borów Dolnośląskich.

 

 

 

 

Jesteśmy również współtwórcą projektu unijnego „Szlaki konne po Borach Dolnośląskich”. Adresatami naszego projektu są turyści zmęczeni anonimowością i hałasem wielkiego miasta, którzy pragną aktywnie i ciekawie wypocząć na łonie przyrody. Szlaki konne podzielone są na dwa etapy. Pierwsza część szlaku prowadzi ze wsi Kliczków do Kościelnej Wsi, druga z Kościelnej Wsi do Bogumiłowa.

W pierwszym etapie do pokonania mamy 28 km z trzema punktami popasowymi. Przed rozpoczęciem wyprawy warto odwiedzić Zamek Kliczków i przylegający do niego park na terenie którego mieści się cmentarz dla koni. Jeśli podróż rozpoczęliśmy z Bogumiłowa zmęczeni po długiej drodze na Zamku możemy liczyć na nocleg dla jeźdźca i konia.

Drugi etap to 31 km szlaków również z trzema miejscami przeznaczonymi na popas. Ten odcinek trasy obfituje w ciekawe i piękne miejsca. Nad zalewem na rzece Czerna Mała w miejscowości Klików można zrobić mały nadprogramowy popas lub skorzystać z łagodnego brzegu i możliwości pławienia koni. Kolejnym urokliwym miejscem na mapie szlaku jest aleja starych dębów w Borowym oraz ruiny dworu w tej samej miejscowości. Na całej trasie jest wiele malowniczych miejsc sprawiających wrażenie zagubionych wśród lasów.

Ostatnim punktem wyprawy jest nasze Gospodarstwo Agroturystyczne Bogumiłów. Zachęcamy do pozostania u nas na dłużej. Możliwość noclegu dla strudzonego jeźdźca i konia pozwala na zatrzymanie się w tym pięknym miejscu, skosztowaniu dań z dziczyzny - z których nasza restauracja słynie w okolicy - a przede wszystkim na zregenerowanie sił w przyjaznej atmosferze. Wyprawa szlakiem konnym pozwala na złapanie oddechu i spojrzenie z dystansu na codzienne problemy. Nasz projekt ma na celu obudzenie w naszych gościach pasji życia i przypomnienie, że wszyscy jesteśmy częścią natury.

Galeria zdjęć

Gdzie jesteśmy?

Gospodarstwo Agroturystyczne Hotel & Restauracja A. M. Czajkowscy "Dworek Bogumiłów"

Bogumiłów 41
68-200 Żary
stadnina_bogumilow@op.pl

Restauracja / noclegi:
(068) 362-19-79

Wesela i imprezy okolicznościowe / noclegi:
+48 603-878-480